30 urodziny Microsoftu

23 września 2005 r. mija 30 lat od dnia, w którym 19-letni Bill Gates wraz z przyjacielem ze szkoły, Paulem Allenem, założył w Albuquerque (Nowy Meksyk) spółkę Micro-Soft.

W ciągu minionych trzech dekad zatrudnienie firmy, z czasem przemianowanej na Microsoft, zwiększyło się z 2 pracowników do... 60 tys., a ona sama stała się największym producentem oprogramowania na świecie i jedną z największych światowych korporacji. Jest więc co świętować - a Bill Gates chce, by świętowanie było huczne. W uroczystości, która odbędzie się dziś na stadionie Safeco Field w Seattle udział weźmie... 16 tys. osób.

Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu urodzin będzie wystąpienie Billa Gatesa (Naczelnego Architekta Oprogramowania Microsoftu) oraz Steve'a Ballmera (szefa koncernu), podczas którego mają oni przedstawić wizję rozwoju oprogramowania firmy. Będzie to dobry moment ku temu, bowiem najbliższe 18 miesięcy może okazać się jednym z najważniejszych okresów w historii firmy - w tym czasie Microsoft zamierza wprowadzić na rynek dwukrotnie więcej nowych produktów i usług niż w ciągu minionych trzech lat. Będą to m.in. system operacyjny Windows Vista, nowa wersja pakietu Office, nowy SQL Server, a także konsola do gier Xbox 360. źródłó: pcworld.pl

Odsłon:  2622