Animowane avatary

Firma Oki Electric Industry opracowała nowatorską technologię "FaceCommunicator", która umożliwia nam wyrażanie nastroju użytkownika podczas rozmów online za pośrednictwem avatara.

Animowana postać automatycznie „śledzi” mimikę internauty i dostosowuje się do jego wyrazu twarzy. Dane płynące z kamer internetowych, instrukcji głosowych i wprowadzanych za pomocą klawiatury są na bieżąco analizowane i wpływają bezpośrednio na wygląd animowanych awatarów.

Nowa technologia została opracowana z myślą o użytkownikach, którzy chcą zachować prywatność podczas pierwszych kontaktów online przy wykorzystaniu m.in. czatów, internetowych rozmów wideo, czy komunikatorów komórkowych. Ponadto, animowane avatary umożliwiają wyrażanie emocji trudnych czasami do opisania.

Użytkownik, w zależności od nastroju, może dokonywać zmian zarówno kształtu animowanego awatara, jak i tła, na którym postać jest wyświetlana. Ponadto, niektóre z dostępnych animowanych postaci potrafią poruszać brwiami i ustami, co sprawia że rozmowa internetowa nabiera bardziej realistycznego wymiaru.

Odsłon:  2645