Imagine Cup 2006

Rozpoczyna się czwarta edycja organizowanego przez Microsoft międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów – Imagine Cup 2006.

Motywem przewodnim tegorocznej rozgrywki jest hasło „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala nam żyć zdrowiej”.

Na tegoroczną edycję konkursu składa się 6 kategorii tematycznych:
Projektowanie Oprogramowania, Algorytm, Film Krótkometrażowy, Technologie Informatyczne, Projekt Hoshimi – Bitwa Programistyczna oraz Projekt Interfejsu.Osoby które są chetne do wzięcia udziału w konkursie od 1 listopada mogą rejestrować się na stronie www.thespoke.net/imagine.
Krajowy finał w kategorii Projektowanie Oprogramowania odbędzie się w drugiej połowie kwietnia 2006 r. w Warszawie, a 22 maja 2006 zostaną wyłonieni uczestnicy finałów ogólnoświatowych, którzy na koszt organizatorów pojadą do Delhi w Indiach, miejsca ostatecznej rozgrywki.

Laureaci wszystkich kategorii zostaną nagrodzeni stypendiami – 25 tys. USD za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Projektowanie Oprogramowania i 8 tys. USD za pierwszą lokatę w pozostałych kategoriach.

Odsłon:  2591