Pół roku Polskiego „eBay”.

Podsumowując pół roku działalności w Polsce firma twierdzi, że przede wszystkim był to okres skoncentrowany na udoskonaleniu portalu oraz budowie zespołu. Po polskim debiucie uruchomione zostały nowe funkcjonalności serwisu. Jedną z nich jest obowiązkowa weryfikacja tożsamości sprzedających, która przyczynia się do budowy wzajemnego zaufania kupujących i sprzedających oraz poprawy bezpieczeństwa transakcji.

. Po 6 października wszystkie otwierane aukcje są zweryfikowane pod względem tożsamości sprzedawcy. I choć nie obyło się bez błędów,to jednak faktycznych zmian i poprawek nie można kwestionować. Przez pół roku eBay zdążył uruchomić w naszym kraju usługę PayPal, ułatwiającą dokonywanie płatności za nabyte towary. Niestety do dziś jest ona dostępna w wersji tylko dla kupujących.

Udostępniony został również użytkownikom program Lister Classic służący do wystawiania aukcji. Program pozwala na tworzenie opisów przedmiotów w trybie offline i zautomatyzowanie wystawiania ich na eBay.pl. Dzięki niemu w krótszym czasie można wystawić więcej aukcji.

eBay zwiększył lokalny zespół z jednej do siedmiu osób. Ponadto, dwukrotnie powiększył się dział obsługi klienta zlokalizowany w Berlinie. Obsługuje on wyłącznie polską platformę.

.Aktualnie na platformie aukcyjnej eBay zarejestrowanych jest ok. 360 tysięcy użytkowników. Choć z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba osób odwiedzających eBay.pl, to poziom ilości aukcji utrzymuje się na słabej ilości ok. 40 tys. (Allegro -1 mln., Świstak - 100 tys.), przy czym warto podkreślić, że w pierwszym miesiącu działalności było to już 80 tys

Odsłon:  2586