Więcej znajomości z sieci

Cześć Aniu, tu Wojtek, też mam 12 lat… Te słowa z reklamy społecznej Fundacji Dzieci Niczyje, organizatora akcji „Dziecko w Sieci”, znają niemal wszyscy.

Jednak, jak pokazują wyniki najnowszego badania zrealizowanego przez firmę badawczą Gemius SA dla Fundacji Dzieci Niczyje, dzieci i młodzież, chociaż zdają sobie sprawę z zagrożeń, coraz chętniej spotykają się z osobami poznanymi w internecie. Z badań wynika, że niemal wszyscy niepełnoletni użytkownicy sieci wiedzą o niebezpieczeńswach czyhająch w internecie, ale okazuje się, że juz 64 proc. małoletnich zawiera znajomości właśnie przez internet i co więcej przekazuje takie dane jak numer telefonu (45,2 proc.) i adres zamieszkania (10,8 proc.).

Młodzi internauci nie tylko chętnie zawierają wirtualne przyjaźnie, ale także nieco częściej niż w 2004 roku decydują się na spotkanie z osobą poznaną w sieci. W styczniu 2006 aż 2/3 dzieci i młodzieży przyznało, że osoba poznana w internecie chciała się z nimi umówić, a niemal co drugi z zaproszonych poszedł na spotkanie (44,4 proc.) sam (50,4 proc.) lub w towarzystwie rówieśnika (48,4 proc.). A Wy? Spotykacie się z osobami poznanymi w sieci?

Odsłon:  2071