Kara za Hakerstwo.

Sąd w Newcastle w północno-wschodniej Anglii skazał na karę trzech i sześciu miesięcy pozbawienia wolności dwóch hakerów, którzy stworzyli wirus (T-K Worm)
. Którym zainfekowali tysiące komputerów w różnych krajach świata. Stosunkowo łagodny wyrok wymierzony w piątek 24-letniemu Andrew Harveyowi i 22-letniemu Jordanowi Bradleyowi uzasadniono tym, iż obaj nie byli wcześniej karani i nie kierowali się chęcią zysku; upajali się wprawdzie subiektywnym przeświadczeniem, iż mają władzę nad komputerami, ale nie zrobili z niej żadnego przewrotnego użytku.

"Czym innym jest dążenie do władzy nad komputerem, a czym innym nadużycie tej władzy. Żaden z oskarżonych nie przejawiał takiej przewrotnej intencji" - powiedział w czasie rozprawy obrońca Harveya, Robin Patton.

Wirus, do którego wyprodukowania się przyczynili, rozprzestrzeniał się za pomocą czatów komputerowych i pozwalał hakerom na przejęcie kontroli nad zainfekowanymi komputerami. Zaatakowany przez nich komputer policyjny w ciągu dwóch tygodni przekazał wirusa 19 tysiącom komputerów.

"Młodych ludzi należy powstrzymać od popełniania podobnych występków" - oświadczyła sędzia Beatrice Bolton.

Odsłon:  2681