Sposób na uszkodzoną płytę

Japońska firma Landport zaprezentowała ciekawy produkt dla osób, którym zdarzyło się kiedyś zarysować płytę CD lub DVD tak mocno, że odtwarzacz nie był w stanie jej odczytać. Pracownicy Landport znaleźli sposób na takie uszkodzenia - stworzyli urządzenie do polerowania płyt!

Producent zapewnia, że SkipDR bez problemu usuwa większość zarysowań z dolnej części płyty - wystarczy umieścić nośnik (CD lub DVD) w urządzeniu i wypolerować go. Według Landport, po takim zabiegu "odświeżoną" płytę przeczytają wszystkie odtwarzacze DVD i CD, komputerowe napędy i discmany (oczywiście, pod warunkiem, że rysa nie była zbyt głęboka - tzn. nie sięgnęła odbijającej światło warstwy, na której zapisane są dane).

Co ciekawe, urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach - napędzanej "ręcznie" (za pomocą korby) oraz wyposażonej we wbudowany silnik elektryczny. Ich ceny to, odpowiednio, równowartość 50 i 100 euro. SkipDR na razie dostępny jest tylko w Japonii - nie wiadomo na razie, czy producent planuje wprowadzenie urządzenia na europejski rynek.Odsłon:  2248