Polskie Prawo - Zagrożone.

Rewolucja polskiego sądownictwa w trakcie. Wszystkie stare urządzenia jak spinacz, akta, maszyny do pisania moją zastąpić najnowższej technologii komputery.

Dziennik dotarł do dokumentu Ministerstwa Sprawiedliwości, określającego plan działania przy informatyzacji wymiaru sprawiedliwości. Zgodnie z nim jako pierwsze zostaną skomputeryzowane sądy gospodarcze, dzięki czemu firmy będą obsługiwane szybciej i sprawniej. Jeszcze w tym roku zinformatyzowanych ma zostać ponad 130 z nich. (żródło onet.pl)
Ale czy to jest dobre? - zastanawia się większość Polaków. Przecież jeżeli zostaną zkomputeryzowane sądy to dane dotyczące rozpraw, osób oskarżonych będę narażone na udostępnienie w sieci. Hakerzy napewno juz opracowują technologie, które pozwolą im na dostanie się to takich poufnych danych, a co najgorsza będą mogli je zmieniać.

Jednka jak piszą dziennikarze "Gazety Prawnej"- "ułatwi to obywatelom składanie pozwów oraz apelacji za pośrednictwem internetu." Czy to jest aby napewno dobre rozwiązanie? - ponoć ma to za zadanie umożliwienie kontaktu stron postępowania.

Polskie prawo i tak nie jest idealne a dotego teraz jeszcze będzie narażone na działania hakerów, którzy napewno sobie nie odpuszczą tak "przyjemnego" włamu.

Odsłon:  2056