Gates o Windows Vista na targach CES

Bill Gates podczas swego przemówienia na rozpoczętych w Las Vegas targach Consumer Electronics Show ujawnił kolejne funkcje systemu operacyjnego Windows Vista.

Przedstawił tym razem oprogramowanie jako centrum rozrywki, które powinno się znaleźć w każdym cyfrowym domu. Gates zbagatelizował również temat zagrożenia, jakie może nieść rosnący w siłę konkurent, Google, stwierdzając, że Microsoft z powodzeniem stawia czoła również innym gigantom, takim jak IBM, Apple czy Sony.

Podczas przemówienia szef Microsoftu zaprezentował komputer z systemem Windows Vista, który odtwarzał przesyłany siecią obraz wideo wysokiej rozdzielczości. Gates zapewnia, że przesyłanie danych drogą szerokopasmową (np. filmów HDTV) stanie się wkrótce wszechobecne. Vista, która ma się pojawić w sklepach w drugiej połowie tego roku, zawierać ma najnowszą wersję oprogramowania Windows Media Center, w pełni zgodnego z technologią HDTV. Podczas konferencji zaprezentowano również możliwości graficzne Visty. Zrobiono to za pomocą najnowszej wersji symulatora lotniczego Microsoftu - Flight Simulatora 10.

Odsłon:  2161