Żywiec już ma

Firmy Alvarion, Intel i SferaNET poinformowały o uruchomieniu w Żywcu kolejnej komercyjnej instalacji WiMAX.

Dzięki zastosowaniu standardu komunikacji bezprzewodowej, SferaNET oferuje swoim klientom praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu na obszarze całego miasta i Kotliny Żywieckiej. Nowoczesna sieć bezprzewodowa została zbudowana przez lokalnego operatora - firmę SferaNET, z wykorzystaniem sprzętu Alvarion. Na górze Grójec w Żywcu został zainstalowany nadajnik, którego zasięg wynosi kilkadziesiąt kilometrów. Podłączenie użytkownika do sieci jest bardzo proste - ogranicza się praktycznie do podpisania umowy i dostarczenia klientowi końcowego urządzenia.

Żywiec jest drugim miastem w Polsce, po Bielsku-Białej, w którym firma SferaNET uruchomiła komercyjną sieć WiMAX. Stworzenie systemu bazującego na standardzie WiMAX było możliwe dzięki układowi Intel PRO/Wireless 5116. Zaprezentowany w kwietniu b.r. nowy produkt Intela umożliwia budowę tanich i szybkich modemów bezprzewodowych wspierających WiMAX.

Zastosowanie szerokopasmowego interfejsu Intel PRO/Wireless 5116 sprawia, że urządzenia pochodzące od różnych producentów mogą ze sobą bezproblemowo współpracować w oparciu o jeden standard.

Odsłon:  3084